O nas

_DSC03613Podlaski Ogród Ziołowy jest integralną częścią Firmy "Ziołowy Zakątek", mieszczącej się w Korycinach, w  gminie Grodzisk, niedaleko Siemiatycz.

Położone 70 km na zachód od Puszczy Białowieskiej Gospodarstwo oferuje możliwość wytchnienia wśród cudów podlaskiej natury, z dala od miejskiego zgiełku.
Proponujemy Państwu różne formy spędzania czasu w naszym ośrodku.

o nas 1

W Ogrodzie Ziołowym można zobaczyć ponad 700 gatunków roślin leczniczych i stosowanych w gospodarstwie domowym zarówno kiedyś jak i obecnie. Zachęcamy do udziału w warsztatach zielarskich z zakresu wykorzystania roślin i runa leśnego naturalnie występujących w naszej okolicy, oraz uprawianych na potrzeby gospodarstwa.
Bogaty księgozbiór pomoże Państwu w zdobyciu jeszcze większej ilości informacji z dziedziny zielarstwa, a leśna ścieżka edukacyjna pozwoli na obserwację roślin w ich naturalnym środowisku.

o nas 2

Na terenie Ziołowego Zakątka mogą też zakupić Państwo sadzonki ziół i zioła suszone; możliwe jest też własnoręczne zbieranie ziół, jagód i grzybów w pobliskich lasach, a także suszenie i przetwarzanie ich na miejscu.

Ziołowy Zakątek oferuje około 150 gatunków suszonych roślin zielarskich, z których można samodzielnie skomponować różne mieszanki lecznicze, przyprawowe, kosmetyczne, herbaty ziołowe i owocowe, oraz nalewki ziołowe.

Po aktywnie spędzonym dniu Goście mogą posilić się w naszej stołówce, w której serwujemy zdrowe i smaczne potrawy oraz ekologiczne produkty z własnego gospodarstwa.
 

Do Państwa dyspozycji mamy pokoje w przystępnych cenach. Zapraszamy też do korzystania z sauny.

Ziołowy Zakątek może być doskonałą bazą wypadową do zwiedzania okolicy oraz poznawania atrakcji przyrodniczych. Najbliższy region to ostoja prawdziwego wiejskiego życia, gdzie zostały zachowane tradycje i kultura miejscowa. 

 

o nas 3Wyjeżdżając od nas będziecie Państwo z pewnością więcej wiedzieć na temat tradycji wiejskich i zastosowania ziół w codziennym życiu.