Zapraszamy do odwiedzenia naszej starej zielarni.

    Wszystkich miłośników ziół i ziołolecznictwa oraz osoby, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z ziołami serdecznie zapraszamy do nowo otwartej Starej Zielarni. W tym niezwykłym miejscu można samodzielnie skomponować własną mieszankę leczniczą, oraz mieszanki przyprawowe, zapachowe i kosmetyczne.

Na drewnianych regałach w słojach i puszkach oraz szufladach znajdują się suszone surowce zielarskie: ziele, korzenie, kłącza, kwiaty i owoce.

Mieszanki można wykonać według własnego przepisu jak również skorzystać z udostępnionej przez nas literatury zielarskiej, w której można znaleźć liczne przepisy oraz informacje na temat stosowania ziół.

Integralną częścią Starej Zielarni jest biblioteka z bogatym księgozbiorem, starodrukami, publikacjami naukowymi oraz czasopismami. Oprócz literatury zielarskiej znajdują się tutaj liczne pozycje z takich działów jak rolnictwo i ekologia, botanika, las, zielarstwo, medycyna naturalna i konwencjonalna, magia, kultura i obrzędowość, edukacja przyrodnicza, zioła w kuchni, alkohole i nalewki lecznicze. Posiadamy również przewodniki po województwie podlaskim, pozycje o tematyce historycznej, tomiki poezji oraz poradniki domowe. W tak klimatycznym miejscu można zatopić się w lekturze zapominając o zgiełku otaczającego nas świata.